יועץ משכנתאות פרטי

צעירים רבים, רגע אחרי החתונה או לאחר שכבר הקימו משפחה, מתחילים בחיפוש אחר דירת החלומות, הדירה שתתאים להם בצורה המדויקת ביותר, הדירה שתספק להם את המרחב הנכון ובעיקר את האווירה שבה הם מעוניינים. הם יעדיפו לרכוש דירה שתוכל ללוות אותם ואת בני המשפחה האחרים במשך שנים, זו שתהיה עבורם בית אמיתי. לא לכולם יש את סכום הכסף הנדרש כדי לרכוש דירה שכזו, ולכן רבים פונים אל הבנקים השונים לקבלת משכנתא. ישנם מספר מסלולים למשכנתא, הנבדלים אלה מאלה בפרמטרים שונים, ובעיקר בריבית, הנלוות למשכנתא עצמה.

פנייה אל יועץ משכנתאות פרטי היא דרך מצוינת כדי לבחון את האפשרויות השונות, ומתוכן לבחור את המתאימה ביותר. אבל, איך בוחרים יועץ משכנתאות פרטי? מה חשוב וכדאי לבדוק מולו לפני שיוצאים לדרך? הנה כמה נקודות שכדאי לבדוק מול יועץ המשכנתאות:

  1. ניטרליות– אחד הפרמטרים החשובים ביותר שכדאי להתייחס אליהם כשמחפשים יועץ משכנתאות פרטי, הוא מידת הניטרליות. חשוב שיועץ המשכנתאות שבו בוחרים יהיה ניטרלי, אובייקטיבי ויוכל לעזור לכם בבחירת מסלול המשכנתא המשתלם והנכון ביותר עבורכם תוך התייחסות אך ורק לשיקוליכם, וללא מניעים נסתרים אחרים, שנועדו לקדם תכנית מסוימת, מסלול מסוים או בנק כלשהו.
  2. מקצועיות וניסיון– בדומה לכל בעל מקצוע אחר, ובמיוחד בשל סכומי הכסף הגבוהים מאד המעורבים בעניין, גם כאן חשוב להתייחס למידת מקצועיותו של היועץ וגם לניסיונו בתחום. כדאי לפנות ליועץ המתמחה במתן ייעוץ למשכנתאות, כזה העובד בתחום כבר לא מעט שנים ובקיא בו. יועץ מנוסה, המכיר היטב את כל המסלולים, את כל התכניות, את היתרונות ואת החסרונות של כל אחת מהאפשרויות ובכלל גם את השוק כולו ואת השינויים החלים בו.
  3. המלצות מלקוחות קודמים– אחת הדרכים לאתר יועץ משכנתאות פרטי שיענה על כל הצרכים ויעזור בקבלת ההחלטות, היא על ידי פנייה ללקוחותיו הקודמים וקבלת חוות דעת עליו. מומלץ לפנות ללקוחותיו של היועץ, לשמוע מהם חוות דעת, לשאול שאלות ולבדוק מולם האם היו מרוצים מהשירות שניתן להם. בנוסף, אם לא יודעים לאיזה יועץ לפנות, אפשר גם להיעזר בחברים קרובים או בבני המשפחה. אלה, במידה והתנסו בעבר גם הם בעבודה מול יועץ שכזה, יוכלו להמליץ על שירותיו ולתת בו זמנית גם חוות דעת עליו.
  4. העלות– עבור שירותים אלה נגבה תשלום בגובה מסוים בדרך כלל. גובה התשלום נקבע על ידי היועץ עצמו וכפי שמקובל פחות או יותר בשוק כיום. כדאי לעשות סקר שוק, ללמוד מעט על הנושא ולבדוק מול יועץ המשכנתאות שאליו פונים מהי העלות. חשוב לבדוק האם מדובר במפגש אחד חד פעמי, במספר מפגשים, בליווי אל הבנק עצמו או כל הליך אחר. כדאי לקבל כמה שיותר פרטים בנוגע לאופי השירות שניתן במסגרת הייעוץ ומה בדיוק הוא כולל.