לקיחת משכנתא למגורים בישראל

בשנים האחרונות בעקבות נסיקת מחירי הנדל”ן לשחקים, שוק הדיור אינו בר השגה עבור משפחות בתחילת דרכם. בהיעדר הון עצמי או תמיכה משפחתית, אחת האופציות להשגת מימון העומדת בפני זוגות צעירים המעוניינים לרכוש נכס היא לקיחת משכנתא. החלטה זו היא החלטה חשובה לעין שיעור ועל כן, אין זה מן הנמנע, שהחלטה בסדר גודל שכזה, תהיה מלווה בהתלבטויות רבות אשר בין היתר עוסקות בגודל הסכום הנדרש, גובה ההחזרים החודשיים, התזמון הנכון ובקיצור – ברצון להשיג את התנאים הכי טובים.

עולם המושגים של שוק המשכנתאות בישראל

לפני כניסה להליך לקיחת משכנתא למגורים בישראל חשוב להכיר את השוק המקומי ולהיות בקיאים בכל המושגים לעומקם וזאת על מנת שיתאפשר לכם לנצל את ההיצע הנרחב הקיים בעולם המשכנתאות לטובתכם הבלעדית. לרוב, אנשים המגיעים לקחת משכנתא אינם מודעים לתהליך, אינם מכירים את החשיבות בהיכרות עם תנאים כמו גובה הריבית והצמדתה, כמו גם את כל המשתנים השונים שיהפכו את העסקה, כי הרי זו קודם כל עסקה עם הבנק, למיטבית. או אז מוצאים את עצמם נאבקים מדי חודש בחודשו לעמוד בתשלומים.

בדק בית

שלב נוסף אותו מומלץ לעבור לפני לקיחת משכנתא לצורך מגורים בישראל הוא ניהול כלכלת המשפחה אשר כולל בדיקת המצב הכלכלי על כל רבדיו בין היתר בדיקת הון עצמי, קרנות, קופות גמל, הכנסות חודשיות אל מול הוצאות, כל מה שנדרש על מנת שתוכלו להיכנס לתהליך עם רמת מודעות גבוהה על סכום ההחזרים החודשי בו תוכלו לעמוד. בדק בית הוא גם הדרך האולטימטיבית לגלות האם קניית בית בזמן הנוכחי היא התזמון הנכון עבורכם או שמא עליכם להמתין ולחכות לתזמון יותר מתאים.

לקיחת משכנתא למגורים בישראל – סקר שוק

רבים נוטים להאמין כי כל הבנקים קורצו מאותו החומר כשלמעשה אין זה כך כלל וכלל. הבנקים הגדולים נמצאים בשוק תחרותי ולכולם מטרה אחת דומה והיא השגת לקוחות פוטנציאלים, מטרה אותה ניתן להשיג אך ורק על ידי תחרות לשמה. לכן במידה ובבנק אחד הציעו לכם תנאים מסוימים אל תמהרו לחתום באופן מידי על שום חוזה ויתרה מכך, שימו פעמיכם אל הבנקים המתחרים וקבלו הצעה מקבילה. או אז תהיה לכם תמונה רחבה על סוגי המשכנתאות המתאימות לכם ואף תוכלו לבחור את המשכנתא בעלת התנאים המיטביים.

סוף התהליך

על מנת שמגורים בישראל אכן יהיו אופציה ברת השגה ומשתלמת כלכלית נדרש מכם שלא לנוח על השמרים ולעשות שיעורי בית. כשם שאמרו חכמים, ידע הוא כוח, על כן ידע נרחב בתחום יעזור לכם להפוך כל הצעה להצעה הטובה ביותר עבורכם ללא יוצא מן הכלל.