אחת מהבעיות המרכזיות עם משכנתא שאנשים לוקחים, זה שהם עושים את זה כשהם צעירים וזו הלוואה שהם צריכים להחזיר אחר כך במשך שנים ארוכות. לרוב מדובר על משהו כמו עשרים או שלושים שנה של החזרים, ולכן זה טבעי שפעמים רבות מה שהתאים ביום שבו חתמנו על ההלוואה כבר לא מתאים אחרי השינויים שאנו עוברים בחיים. זה נשמע לכם מוכר ואתם רוצים לדעת מה אפשר לעשות בנידון? אם כך, כדאי שתדעו שאתם יכולים לפנות לתהליך של מחזור משכנתא, והאמת היא, שזה תהליך שכל זוג שיש לו משכנתא צריך להכיר ולשקול כי יש לו הרבה מאוד יתרונות במקרים מסוימים.

למי מחזור משכנתא יכול להתאים?  

המקרה הראשון שבו מחזור משכנתא עולה על הפרק והופך להיות יותר אטרקטיבי, זה כאשר הריבית במשק הרבה יותר נמוכה לעומת הריבית שמשלם הזוג על המשכנתא. במקרים כאלה מגיע השלב שבו רוצים לעשות משהו בנידון, כי למה להמשיך לשלם ריבית גבוהה שהייתה נהוגה לפני שנים אם המצב השתנה? זה המקום להסביר שבאופן כללי המשמעות של מחזור משכנתא היא שפורעים את המשכנתא הנוכחית שיש לנו בבנק ולמעשה לוקחים משכנתא אחרת עם תנאים אחרים ועם תשלומי פריסה שונים. עוד מקרה שבו מחזור המשכנתא הופך להיות רלוונטי זה כאשר אותו הזוג שיש לו משכנתא לשלם מקבל פתאום סכום כספי גדול שבעזרתו הוא יכול למעשה לסיים את המשכנתא ולא למשוך אותה לעוד הרבה שנים.

עמלות על מחזור המשכנתא

כמו שאתם יכולים לתאר לעצמכם, הבנק לא יאפשר לכם לעשות שינויים משמעותיים כאלה מבלי לשלם על כך עמלות. לכן כאשר מדברים על מחזור של משכנתא ניתן לראות לא מעט עמלות כמו: עמלת תפעול, עמלת הון, עמלת אי הודעה מוקדמת וגם עמלת מדד ממוצעת. בוודאי בשלב הזה אתם חושבים לעצמכם שעם כל העמלות האלה הרי שכבר לא כדאי למחזר את המשכנתא, כי זה לא משתלם, אך האמת היא שזה לא מדויק. למרות כל העמלות האלה הרבה פעמים מחזור המשכנתא מתגלה כצעד מאוד משתלם מבחינה כלכלית וכצעד שיכול לגרום לכם לחסוך הרבה כסף, כך שכדאי לכם לשקול את הנושא הזה. כל שעליכם לעשות הוא לפנות לקבלת שירות וייעוץ בנושא, כי סביר להניח שלבד יהיה לכם קצת קשה להחליט האם כדאי לכם לעשות את השינוי או לא. ייעוץ בתחומי המשכנתא תמיד יכול לחסוך לכם הרבה כסף כך שזה בהחלט מומלץ.