לקיחת משכנתא היא צעד משמעותי מאד בחיים. ההשלכות של לקיחת הלוואה עלולות להשפיע על כל חיי המשפחה ולכן יש לבדוק את הנושא בקפידה ומכל היבטיו ורק לאחר בדיקת כל הנתונים, לקחת את המשכנתא לצורך רכישת הנכס.

מחשבון הון עצמי

מחשבון הון עצמי למשכנתא הוא סימולטור המאפשר ללקוח לבדוק את גובה החזרי המשכנתא על פי נתונים משתנים בפרמטרים המשפיעים על כך.

יועצי המשכנתאות של משכנתא 2 ic ישמחו לתת לכם הסברים וטיפים על אופן השימוש במחשבון הון עצמי למשכנתא כך שתקבלו החלטה מושכלת ונכונה לאחר השימוש במחשבון זה.

על הלקוח לרשום במחשבון את המידע הבסיסי:

  • סכום ההון העצמי הקיים ברשותו לצורך רכישת הנכס.
  • מהו גובה ההחזר החודשי הרצוי
  • אחוז הריבית הקבועה או המשתנה שתחול על המשכנתא בהתאם להצעה מהבנק.
  • תקופת החזר ההלוואה בשנים.

לכל אחת מהקטגוריות הללו תפקיד אקוטי בקבלת ההחלטה.

על פי תוצאות הנתונים הפיננסיים, אפשר לראות את גובה ההחזר החודשי והכללי ואת פרק הזמן הנדרש להחזיר את מלוא ההלוואה והריביות בקונסטלציות שונות.

המחשבון עושה סדר ומכניס את הלקוח למסגרת המתאימה לו מבחינת העלות המקסימלית של נכס התואמת את יכולותיו הכלכליות . אם לדוגמה כתבתם שיכולת ההחזר החודשית שלכם היא 4,000 ₪ אך על פי החישובים השונים התואמים את הדירה שראיתם, סך ההחזר החודשי יהיה כ – 5,000 ₪ זו עסקה מסוכנת, לשלם בכל חודש עוד 1,000 ₪ . מדובר בסכום משמעותי אם אין עלייה משמעותית בהכנסות המשפחתיות. חשוב לזכור שעם השנים נולדים ילדים, ההוצאות גדלות, מטפלות גנים וכו’ כך שההפרש שנראה לא משמעותי בתחילת הדרך הוא הבדל משמעותי מאד ויוצר נטל כלכלי עצום על המשפחה.

גובה ההחזר החודשי

הצוות המקצועי של משכנתא 2 ic מתריע כי אחת הטעויות הגדולות היא לקיחת משכנתא שההחזר החודשי שלה הוא קטן אך היא נמשכת שנים רבות. במחשבון הון עצמי למשכנתא אפשר לראות בבירור שפריסת התשלומים לשנים רבות יוצרת תשלום כפול לבנק. בשקלול של כל התשלומים יחד סך ההחזר הוא סכום כפול מהסכום שקיבלו הלקוחות מהבנק בעת רכישת הנכס.

הנסיבות מלמדות שהתקציב הנכון והמתאים ספציפית לכל משפחה לרכישת הנכס, הוא ההחלטה המהותית העיקרית שיש לבצע. לאחר מכן, מחפשים נכס שעלותו תואמת את סדרי הגודל הללו. כך גם גובה המשכנתא וגובה ההחזר החודשי יתאימו למסגרת המשפחתית.

אחריות משפחתית

לקיחת משכנתא היא עניין של אחריות משפחתית המשליכה לאורך השנים על כל ההתנהלות בבית. משכנתא שאינה תואמת את מידות המשפחה ואת רמת החיים שלה עלולה לגרום לנזק בלתי הפיך לכלכלת המשפחה, לחיוניות הקשר בין בני הזוג ולעתידו של כל התא המשפחתי.

במקרים קיצוניים לקיחת משכנתא שהיא מעבר ליכולות הכלכליות של המשפחה גורמת לקריסה כלכלית ואף למצבים חריגים של מכירת הבית לצורך כיסוי החובות.

סיכום

משכנתא יש לקחת במחשבה תחילה תוך שימוש מושכל במחשבון הון עצמי למשכנתא.