סעיף 46 – זיכוי על תרומות ממס הכנסה

עמותות פעולות למען טובת ורווחת הציבור ורוב ההכנסות של העמותה מגיעות מכסף ציבורי (עזרה מהמדינה ) וכמובן מתרומות. על פי סעיף 46 תורם יהיה זכאי לפטור מס בתרומות שעולות על סכום של 190 שקלים. כמובן שכל עמותה חפצה מאוד באזור סעיף 46 שכן בעזרת הפטור הזה תוכל למשוך אליה תורמים רבים שכן התורמים מרוויחים פעמיים- הם גם תורמים לעמותה שהם מאמינים באידיאולוגיה או ברקע שלה וגם מרוויחים את המס בשיערו של 35 אחוז. חשוב להדגיש כי על מנת לקבל את אישור סעיף 46 דרוש לה תהליך ארוך מאוד שיכול להתפרס על פני מספר חודשים ולעיתים אפילו על פני שנה שלמה.

 

אישור סעיף 46 לעמותות- התנאים לקבל את האישור

על מנת לקבל את האישור על סעיף 46 לעמותות יש להציג בראש ובראשונה את כל הנתונים למס הכנסה. רשות המיסים תקבע אחרי בדיקתה האם העמותה עומדת בתנאים והאם היא אכן זכאית ליהנות מההטבה שיכולה למשוך אליה תורמים רבים. לאחר אישור של רשות המיסים, ההחלטה תעבור לבדיקתה של ועדת הכספים בכנסת והיא תהווה למעשה את האישור הסופי האם לקבל את החלטת רשות המיסים או שמא לשנות אותה. בנוסף לאישור סעיף 46 של רשות המיסים והכנסת יש גם מספר תנאים טכניים שיש לעמוד בהם והם כוללים בין היתר את הרישום של העמותה כישות משפטית, קיומם של תיקים במס הכנסה ובמע”מ, תיק ניכויים במידה וישנם עובדים שכירים בעמותה, אישור על ניהול ספרים והיעדר חובות במס הכנסה. בנוסף לתנאים האלו ישנה דרישה גם לחתום על טופס בקשה ובו התחייבות לא לנצל את האישור לפעולות לא רצויות.

 

סעיף 46 לעמותות- מילוי הטפסים בעזרת אנשי המקצוע

מילוי הטפסים על ידי אנשי מקצוע בקיאים ויסודיים תגדיל משמעותית את הסיכוי של העמותה שלכם לקבל האישור על סעיף 46 לעמותות. עמותות שיעדיפו לשלוח את הבקשה ללא עזרה יסתכנו באי מילוי מדויק של הפרטים ובקשתם יכולה להיפסל רק בגלל סעיפים קטנים ואל מהותיים. תחום ניהול הכספים בכלל, וסעיף 46 בפרט הם תחומים מסובכים עבור מי שאינו עוסק בתחום ביום יום, איש מקצוע אמין ויסודי שזהו תפקידו יוכל לעשות עבורכם את העבודה קלה ולפשט עבורכם את כל הסעיפים וההדרות. כמו שלא מגיעים למשפט ללא עורך דין כך גם לא שולחים בקשה לאישור סעיף 46 ללא איש מקצוע שמכיר לעומק את הסעיפים הקטנים ביותר ויכול למנוע מכם מבוכה גדולה ולהגדיל את סיכוייכם לקבל אתה האישור המיוחל.