קורס יועצי משכנתאות

בימים בהם שוק הנדל”ן רותח וכמות הזוגות אשר מבקשים משכנתאות רק הולכת וגדלה, אין זה פלא שמקצועות בתחום משכנתאות הופכים פופולאריים יותר ויותר. הרי ברור לכל, שעם שוק כזה גדול ורחב, אשר נמצא בתהליך של צמיחה וגידול, גובר הצורך באנשי מקצוע שילוו את אותם זוגות ובעלי משפחות בתהליך הרכישה. אחת הדוגמאות לכך הוא התחום של יועצי משכנתאות.

קורס יועצי משכנתאות הפך זה מכבר לאחד התחומים החמים ביותר במקצועות הנדל”ן, שלא מהצד של הבנייה אלא מהצד הפיננסי שלו. קורס זה מושך אליו צעירים וצעירות שמבקשים לעסוק במקצוע, באופן פרטי, דרך בנקים או באמצעות קבוצות פיננסיות שונות.

מה לומדים במסגרת קורסי יועצי משכנתאות

ניתן לחלק את התחום של קורס יועצי משכנתאות למספר רבדים.

ברובד הראשון לומדים את כל מה שקשור לעולם המשכנתאות. מסלולי משכנתא, ביטוח משכנתא, יצירת תמהיל משכנתאות חכם, סוגי הלוואות, לוח שפיצר, מרכיבי גרייס, תעודת זכאות, מחזור משכנתאות, בדיקת כדאיות למשכנתא ועוד.

ברובד השני לומדים על שוק הנדל”ן באופן רחב יותר, מס שבח ומס רכישה, פינוי ובינוי, תמ”א 38, שיפוץ והשבחת נכסים, שוק הנדל”ן הישראלי, ועוד.

ברובד השלישי לומדים כלים כלליים יותר, כמו צפי הכנסות, קבוצות רכישה, הלוואות, רכישת קרקעות לבנייה עצמית, קרנות השתלמות ועוד.

כל הרבדים הנ”ל יוצרים מעטפת שלמה דרכה אפשר ללמוד על ייעוץ משכנתאות, שכן כל החומרים הנ”ל מלמדים את הסטודנטים על שוק הנדל”ן הישראלי, בעבר ובהווה, ועל שוק המשכנתאות וכיצד מתמודדים איתו.

הקורסים מועברים על ידי אנשי מקצוע מהשורה הראשונה, בעלי ניסיון מעשי רב בתחום, אשר מביאים לסטודנטים את הניסיון שהם צברו במהלך השנים, בעבודה מול הרשויות, מול חברות נדל”ן וכן מול גורמים פרטיים שונים.

קורס יועצי משכנתאות הוא קורס שנערך בדרך כלל, בתקופה של סמסטר עד שניים, במסגרת לימודי ערב או בוקר, כאשר במהלך הקורס על הסטודנטים לעבור מבחנים שונים ובסיום הקורס יש לעבור מבחן גמר. בנוסף יש לעבור בחינה חיצונית מטעם לשכת יועצי המשכנתאות, בשביל לקבל תעודת יועץ מורשה.

הקורס מתאים לצעירים וצעירות אחרי צבא, אשר מבקשים להשתלב בתחום זה, או למי שמחפש קריירה חדשה או קריירה שנייה. ההמלצה היא ללמוד תחום זה לצד הכשרה בתחומים קרובים, הן מעולם המשכנתאות והן מעולם ההשקעות. כך ניתן להרחיב את היריעה באופן מהותי.

מדוע צריך יועצי משכנתאות?

יועצי משכנתאות עוזרים לזוגות ולבעלי משפחות לבחון מסלולי משכנתאות שונים, להכריע איזה משכנתא לקחת והאם למחזר את המשכנתא בבוא העת. יועצי משכנתאות עוזרים למי שמבקש לקחת משכנתא, לקחת על עצמם את המסלול הטוב ביותר עבורם, בתנאי החזר שמתאימים להם, מבחינת ריביות, חודשי החזר, הון עצמי ועוד.

כששוק הנדל”ן נמצא בנקודת רתיחה, אין ספק שיועצי משכנתאות יכולים לעזור מאוד בנטילת משכנתא בתנאים טובים יותר.